Vítejte na stránkách pěveckého sboru "ZPĚVANDULE", jehož vznik se datuje od roku 2004. Budeme se vám snažit přinášet informace o našich vystoupeních, akcích a připravovaných i realizovaných projektech. Naše činnost je dokumentována, takže si můžete přečíst články mapující naše vystoupení nahlédnout do kroniky nebo se podívat na videa.

*** Pěvecký sbor Zpěvandule děkuje městu Mimoň za pravidelnou finanční podporu a spolupráci, díky níž může realizovat koncerty, festivaly a další kulturní akce..... naše poděkování patří také TV MITEL Mimoń, neboť s pomocí jejich techniky jsou pořizovány videozáznamy z našich koncertů***

JARNÍ KONCERT ve Velkém Valtinově a "předzpívaná" v kině pro pedagogy - 5.4.2018

„Halo halo, třetí hlas v ohrožení, omarodila jsem !“ Tato slova sbormistryně neslyší ráda deset minut před koncertem! Blesková změna programu, nálada dosti napjatá, všichni v očekávání, co a jak bude…Tak nám to dnes tedy pěkně začíná! Naštěstí Regí i celý sbor jsou dosti pružní, a tak jsme na improvizovaném předkoncertě pro pedagogy v mimoňském kině zachránili čest Zpěvandulím. Když nás toto neporazilo, tak už nic!

A hurá do Valtinova. To se nám to jede, máme posilu ve třetím hlase! Týna, sedící dosud v publiku a tušící nesnáz, jede s námi, prima.

Jarní koncert tedy může proběhnout dle plánu. Jen to jaro se nám někde zapomnělo. Při skladbě Prší prší nám bubnují na střechu kostela kroupy, venku je fujavec a zima jako na Vánoce. Jen jiskérky energií probleskují mezi publikem a zpěváky. I přes malý počet návštěvníků se vytvořila velmi blízká atmosféra. Koncert je  naprosto jedinečný. Kostel ve Valtinově nabízí nádhernou akustiku, nechá vyznít hrátkám s dynamikou, tóny se ještě dlouho nesou a vracejí.

Jarní náladu a teploučko jsme probudili v našich srdcích, jistě i v srdcích publika. Na atmosféru plnou energie, naděje, spokojenosti a jemnosti budeme dlouho vzpomínat. 

Stali jsme se posly jara, předskokany. Jaro, vítej!

 

Kdy a kde budeme koncertovat

2018 - Jak šel čas

            

TOPlist