Vedení sboru

Sbormistryně - Regina Krchňáková

Ta, která to má všechno na svědomí. Ta, která na počátku vůbec netušila, "že Zpěvandule budou jednou sbor jako víno, víno, které zraje, má zářivou barvu, jiskrnou chuť, dobrý buket, víno, které není pančované." Ta, která nám nedá vydechnout a ustrnout ve vývoji a s nezlomnou důvěrou v naše schopnosti vyhledává nové a stále krásnější hudební poklady pro naše hlásky.
>

1. Hlas

Kozáková Jitka

Jitka je náš písmák. Vše si pečlivě zapisuje a to někdy ještě dřív, než je např. dynamika udána jako konečné řešení. Asi jako jediná má v notách dokonalý pořádek. Má čistý, průrazný soprán, krásný zralý hlas. Jinak bezvadně ovládá i nástroje. Nejradši má "vajíčka", je to naše Vajíčková lady. Skvěle improvizuje na flétnu. A je to takovej dobrej človíček, prostě kamarádka.
>

Nesvadbová Kateřina

Pro Kačku znamenají Zpěvandule velkého koně. V docházce patří k nejspolehlivějším, málokdy vynechá nějakou zkoušku, nebo koncert. Říkáme jí Kačka Plačka. To proto, že když se zpívá, nemá k slzám daleko. A jsou písně, které se bez tohoto „koření“ neobejdou. Kačka Plačka je také naší sborovou časoměřičkou.
>

Nováková Gabriela

Gabča k nám přišla na jednu zkoušku „na kukačku“ a hned po prvním setkání se v tom našem zpěvandulím hnízdě uhnízdila. Snaží se ve svém velkém pracovním vytížení najít chvilku pro zpívání, protože, jak sama říká …. Zpěvandule jsou ta nejlepší dobíječka baterek. A my jsme rádi, že máme mezi sebou zpěvačku s krásným hlasem a úsměvem na tváři.
>

Pastorková Kateřina

Káťa byla téměř u zrodu Zpěvandulí, jako všestranná flétnistka byla členkou Komorní skupinky, ale krátce po vzniku našeho sboru se k nám přidala a stíhala samozřejmě obojí (i převlékat kostým). Bohužel jen do té doby, než se stala studentkou VŠ, což ji bohužel na čas vyloučilo z našich řad. Teď je však už studentkou - mazačkou a má tedy trochu upravitelnější rozvrh, takže se k nám pozvolna...
>

Paštyková Jitka

Jituš měla 4 leté Zpěvandulí áčko. Ale hnedle, jak dokončila školu, do sboru se vrátila. Celý ten čas však s námi byla v kontaktu a když jsme k ní vyslali potřebné SOS pro nedostatek sopránů, ochotně vzala záskok. Má krásný, pevný soprán a je výraznou oporou.
>