2026.05.26. - Májové zpěvy - Kaple smíření na Křížovém vrchu - Mimoň
Vrch s nádherným výhledem. Z Kaple Církve československé husitské je otevřenými dveřmi vidět přímo na kostel Sv.Petra a Pavla. Málokdo ví, že toto místo bývalo místem popravčím. Dnes ovšem na nás dýchá pokojná smířlivá atmosféra. Tak snad i my přispějeme k pozitivnímu naladění tohoto místa.
Po uvítání paní farářkou začíná příprava koncert. Samozřejmě pečlivou zkouškou, kde si ujasňujeme aktuální počty hlasů při kánonech i jiných skladbách, obsazení nástrojů a záskoky za stálice, které dnes marodí. Zkoušku vede Míla a povede i celé vystoupení. Traduje se, že pokud se na zkoušce vede sboru bídně, koncert dopadá na jedničku. Tak to jsme zvědavé. Zkouška je celkem fajn, trocha nervozity a nejasností, a už se blíží 18.hodina. Napětí sílí. Tipujeme, zda budeme dnes zpívat jako přesilovka oproti posluchačům. Bohužel ano. Krásné počasí vylákalo posluchače asi spíše do přírody než do koncertních lavic.
Ale ani naše převaha nám nebere chuť a energii předvést všechny připravené skladby s maximálním nasazením. Půlroční příprava na zkouškách a soustředění se nyní zúročila. Věříme, že naše sbormistryně Regí by z nás měla radost a posíláme jí vzpomínku a pár nahrávek do postýlky k rychlému uzdravení.
Díky Mílo, že jsi našla odvahu a sílu zaskočit za Regí, vedla sis výborně. Hezky se nám pod tvou taktovkou pělo.
