2026.05.22 - Muzejní noc - Muzeum Mimoň
Mimoňské muzeum tradičně pořádá muzejní noc s přespávačkou a Zpěvandule na ní tradičně vystupují. Ačkoli letošní ročník byl pro nás netradiční. Souběh akcí zapříčinil, že nás nevedla naše Regina. Sbor štěbetajících a těkajících zpěvaček dostala na svá bedra jedna z nás, Míla! Nervozita před začátkem vystoupení byla znát, ale od první písně se rychle vytrácela. Radanka výborně vypomohla s uváděním písní. Našimi posluchači byli jak dospělí, tak zejména dívenky, co už se těšily na večerní program a přespávačku. Přesto zvládly udržet pozornost většinu koncertu a mezi jednotlivými písněmi poznávaly různé nástroje, které nás zrovna doprovázely - kytaru, violoncello, ukulele, buben, flétny, činelky, triangl, dřívka, dešťovou hůl, xylofon nebo metalofon.
Po koncertu Míla rozkrojila výbornou roládu a nabídla i posluchačům. Taková je obětavá, že diriguje, současně hraje na kytaru, zpívá, odbíhá k bubnu a hned zas k metalofonu a ještě se postará o to, aby se lidé měli dobře i po koncertu! Mílo, patří ti veliké díky, za přátelskou atmosféru, která ten večer panovala! A ostatním zpěvačkám také, bylo nás devět statečných - ač to původně vypadalo, že nás dorazí ještě méně. Hlasy nám ale zněly, jako by nás byl plný počet.
