10.01.14 Klubový večer s "PH klarinetovým kvartetem" ze ZUŠ v České Lípě

První letošní klubový večer v muzeu se málem nekonal. Původně mělo být hlavním hostem Zpěvandulí trombónové kvarteto (z České Lípy), ale pro onemocnění dvou jejich členů účast týden před konáním koncertu odřekli a tak za ně Regina sháněla náhradu, kde se dalo.  Nakonec  uspěla  u  klarinetového  kvarteta, které vede p. učitel Pavel Hryc ze ZUŠ v Č Lípě. (Proto PH kvarteto!)

Toto těleso pracuje prvním rokem – dali se dohromady teprve v tomto školním roce – na podzim 2013, když hudebka koupila nádherný basklarinet. Členy tvoří kromě p. učitele ještě 3 jeho bývalí žáci. A že jim to už hraje dobře, to nám všem ukázali. Měli moc pěkný program – G. F. Händel-  árie z opery Xerxes, J. S. Bach – Air, E. Grieg – Ranní nálada, nádherná úprava Bugatti step od J Ježka, a další skladby starých mistrů i jazzu, ale největší potlesk si vysloužil Čardáš od skladatele Vittoria Montiho bravurně zahraný ve zběsilém tempu! Potěšilo nás, že se jim v Mimoni dobře hrálo a že mají chuť přijet znovu!

Zpěvandule si letošní první krátké zpívání taky užily – poprvé jsme měli jako rekvizitu opravdový „fanfrnoch“ a  premiéru měla  lidová „Ó řebíčku“. Po delší době jsme zpívali „Poslali mňa na robotu“ a tentokrát to zpíval Kamil sám (bez Ondry) a …museli jsme začít (za velkého smíchu) znova, protože Kamilovi selhalo „čtecí zařízení“ a když sólistovi vypadne text, tak  se prostě nedá nic jiného dělat! Ale se smíchem se zvládne úplně všechno - hlavně mezi  Zpěvandulemi! Tak to byl rozjezd do nového roku, jak se patří!