Vítejte na stránkách pěveckého sboru "ZPĚVANDULE", jehož vznik se datuje od roku 2004. Budeme se vám snažit přinášet informace o našich vystoupeních, akcích a připravovaných i realizovaných projektech. Naše činnost je dokumentováva, takže si můžete přečíst články, mapující naše vystoupení, nahlédnout do kroniky nebo se podívat na naše videa.

                 

*** Pěvecký sbor Zpěvandule děkuje městu Mimoň za pravidelnou finanční podporu a spolupráci, díky níž může realizovat koncerty, festivaly a další kulturní akce... naše poděkování patří také TV MITEL Mimoň, neboť s pomocí jejich techniky jsou pořizovány videozáznamy z našich koncertů***

Svatomartinský koncert - 14.11.23 - Okrouhlá - Kaple sv. Rodiny

Za dvacet let trvání našeho sboru jsme měli první Svatomartinský koncert až letos. A že se vydařil, tak jej asi zavedeme jako novou tradici.

Okrouhlá je malá obec u Nového Boru, má malý kostelík – vlastně kapli, kam se do lavic vejde asi 40 lidí. A světe div se – natěšených posluchačů našeho koncertu se sešlo přes padesát! To nebývá zvykem, občas hrajeme i přesilovky (bývá nás víc, než posluchačů), ale v Okrouhlé jsme byli vážně v silném „oslabení“.

U vchodu do kaple nás vítal svařák, jedna paní napekla svatomartinské koláčky a rohlíčky, prostě již přivítání bylo milé, vřelé a sladké. A zcela zaplněná kaple náš dojem umocnila.  V listopadu se již brzy stmívá, při vstupu nás trochu vyděsilo, že osvětlení tvořily pouze svíčky (neviděli bychom do not), ale pan Kittler natáhnul náhradní světla – vánoční řetězy, tak bylo světla nakonec dost. Jedinou starost měla pouze Heluš, která v týdnu před koncertem přišla o jeden přední zub a nemohla se po svém na lidi „křenit“….

Koncert plynul jako voda v potoce až k písni „Ó velmi šťastná hodina“. Regí ji uvedla s patřičným zdůrazněním, že se jedná o její premiéru a ať nám posluchači drží palce, aby se povedla. No, nepovedl se už začátek. Vůbec jsme se nechytli a museli začít znovu, ale i to posluchači přijali jako milé zpestření a zlidštění koncertu. Do programu Regí aktuálně zařadila i v podstatě dětskou píseň „Jede Martin na koníčku“, ve které se mezi slokami v rychlém tempu odříkávají tři martinská přísloví, vždy dvakrát za sebou. Myslím, že to byla Reginina okamžitá improvizace – vyzvala posluchače, ať to s námi opakují. A oni se s velkým nadšením zapojili – určitě si to odnesou jako hřejivou vzpomínku, že se do koncertu také zapojili…

Mezi posluchači bylo i několik dětí, dokonce jedno maličké, ani ne roční. Všechny vydržely vzorně sedět a poslouchat, nerušily (ani to miminko ne) a já vím, že náš živý koncert jim dal mnohem víc než sledování you tubu.

Letošní adventní čas jsme tedy zahájili novým koncertem a snad se stane tradičním, byl i pro nás krásným novým zážitkem.

Kdy a kde budeme koncertovat

2023 Jak šel čas

TOPlist