Vítejte na stránkách pěveckého sboru "ZPĚVANDULE", jehož vznik se datuje od roku 2004. Budeme se vám snažit přinášet informace o našich vystoupeních, akcích a připravovaných i realizovaných projektech. Naše činnost je dokumentována, takže si můžete přečíst články mapující naše vystoupení, nahlédnout do kroniky nebo se podívat na videa.

Zpěvandule obdržely krásné přáníčko od básníka pana Jiřího Žáčka ;-)

*** Pěvecký sbor Zpěvandule děkuje městu Mimoň za pravidelnou finanční podporu a spolupráci, díky níž může realizovat koncerty, festivaly a další kulturní akce..... naše poděkování patří také TV MITEL Mimoń, neboť s pomocí jejich techniky jsou pořizovány videozáznamy z našich koncertů***

PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA - Podzemí Betlémské kaple v Praze 1.12.2018

Všichni jsme se shodli na tom, že advent pro nás začíná zpíváním na vánoční výstavě ve sklepení pod Betlémskou kaplí. Letos jsme zde zpívali již počtvrté a moc jsme se sem těšili. Neopakovatelné prostředí, nádherná výzdoba, spousta betlémů, vůně perníčků, krajky, stromečky… no pastva pro oči a radost pro duši! Člověk jen žasne nad umem a šikovností rukou současníků i předků…  Letos byla výstava zaměřená na hračky předchozích generací.

Tak, jako dříve, i letos jsme zde zpívali celkem ve třech vstupech (v 11.00, v 14.30  a v 16.00 h) a zase bylo každé vystoupení maličko jiné – podle reakcí publika, podle množství dětí a podle pěveckých schopností posluchačů.  Letos jsme nastudovali hodně nových koled a předvedli jsme je zde v naší premiéře! A s velikým kladným ohlasem! Když v koledě „Neněchtě nás dlúho státi“ Kamil s Blankou a Jitkou zpívali ostinato „Je nám tu zima“, jedna paní z publika poskytla Kamilovi svůj kabát a my  jsme málem smíchy nedozpívali… Regina vždy zapojila všechny děti i některé dospěláky a pokud byl v publiku Martínek, stal se v  písničce „Jede Martin“ živou rekvizitou. Nejen všeobecně známé koledy zpívali posluchači s námi -  někteří posluchači s námi zpívali skoro všechno – až jsme se divili, že se přidávali i v méně známých koledách. Velkou radost nám udělala návštěva skladatele pana Jaroslava Krčka – rádi zpíváme jeho úpravu koledy „Padla rosa studená“ a tak jsme ji speciálně jemu zazpívali mimo vystoupení! Po zpívání se nás často dojatí  lidé ptali, odkud jsme a zda nemáme své CD s koledami, protože je okouzlilo, že máme v repertoáru i méně známé koledy a to se jim moc líbilo.  Jeden mladý muž by se dokonce přihlásil jako nový člen a byl hodně zklamán, že jsme až z dalekého severu a že by se k nám na zkoušky nedostal… Po každém vstupu jsme jako přídavek zazpívali naši perlu Aya ngenu, kterou Regina vtipně uvedla jako africkou koledu  (v Africe nesněží, tam jenom prší… ) a to se posluchači vyřádili s námi! Paní organizátorka výstavy naši sbormistryni nazvala sestrou v akci, prý mají podobnou energii a dirigentské gesto.

Po posledním zpívání jsme přidali ještě Halelluja – to Kamilovo a to zpívaly snad i zdi a stěny s námi… Krása, kterou si poneseme celý advent….

Na první zpívání seděli v publiku moje dcera s dětmi a rodiče jejího manžela.  Přišli si nás poslechnout a prohlédnout si vánoční výstavu. Jak mi řekli, tím pro ně OPRAVDU začíná advent a příprava na  Vánoce, zařadili si nás do vánočního rituálu a bez našeho zpívání už by jim o Vánocích něco chybělo…  To jsem měla radost!

Kdy a kde budeme koncertovat

V této rubrice nejsou žádné články.

2018 - Jak šel čas

            

TOPlist